5
lip
2019

Słynny treser cyrkowy zabity przez swoje tygrysy

Jak donoszą włoskie media, Ettore Weber (61 l.) został wczoraj zabity przez 4 tygrysy w trakcie tresury zwierząt. Weber tresował duże koty dla słynnego, włoskiego cyrku „Circo Orfei” i był jednym z bardziej doświadczonych treserów cyrkowych.

Wg świadków, wypadek zdarzył się podczas rutynowego treningu. Ettore był w klatce z czterema tygrysami i niespodziewanie został przewrócony na ziemię przez jedno ze zwierząt. Trzy pozostałe tygrysy zaatakowały wtedy tresera i, jak twierdzą świadkowie, zaczęły „bawić się” jego okaleczonym ciałem. Trwało to ok 30 minut, ponieważ mimo bedącego na miejscu, licznego personelu cyrkowego, nie udało się odgonić zwierząt – treser nie przeżył. Tygrysy po wypadku zostały odizolowane i nie jest jeszcze jasne, co się z nimi stanie. Śmierć tresera podzieliła włoskie społeczeństwo i w komentarzach pod doniesieniami prasowymi kondolencje dla  rodziny tresera przeplatają się z gratulacjami dla tygrysów.

Źródło: https://www.dailymail.co.uk/news/article-7216093/One-worlds-famous-circus-tamers-mauled-death-four-tigers.html
Źródła lokalne: https://www.tpi.it/2019/07/04/domatore-ucciso-da-tigri-circo-orfei/, https://www.tpi.it/2019/07/04/domatore-ucciso-tigri-insulti-a-ettore-weber/

Podobne wpisy

Skąd wzięły się 3 lata nagonki na Poznańskie ZOO?
Pięć słoni zginęło w wodospadzie próbując ratować słoniątko
Niezwykła podróż lisa – 3500 km w 76 dni
Zanieczyszczenie hałasem szkodliwe dla ptaków

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.