1
mar
2018

Oswojony lew zabił człowieka na ranczu „Zaklinacza Lwów”.

Jak donoszą media, we wtorek (27.II) oswojony lew należący do Kevina Richardsona (znanego jako „Zaklinacz lwów/Lion whisperer”) zaatakował i zabił kobietę. Wg oświadczenia Kevina, było to nieszczęśliwym wypadkiem gdy podczas jego spaceru z lwami, oswojona lwica oddaliła się w pogoni za antylopą i natrafiła na człowieka kilka kilometrów dalej.

Kevin Richardson sławę zyskał dzięki materiałom pokazującym jego relację z oswojonymi lwami – programy o nim emitowało m.in „Animal Planet” i jeśli gdzieś w Internecie natrafiłeś w ostatnich latach na zdjęcia człowieka w bliskim kontakcie z lwami, najprawdopodobniej był to Kevin Richardson.

 

Zdjęcie na licencji CC BY-SA 3.0

 

Postać ta wzbudza kontrowersje wśród aktywistów, ponieważ m.in przez materiały na których promuje się Kevin rośnie popyt na wyjazdy woloturystyczne do tzw „lwich ferm” (o których więcej tutaj:http://animalus.eu/wolonturystyka-w-afryce/)

Swoje oświadczenie wydali również twórcy filmu dokumentalnego „Blood Lions”, nagłaśniającego problem lwich ferm:

„Z uwagi na takie właśnie wypadki domagamy się zakończenia komercyjnego wykorzystywania drapieżników. Lwy to dziki gatunek i nie powinny być trzymane w warunkach przedstawiających lwy jako udomowione, oswojone zabawki wykorzystywane dla naszej rozrywki.

Takie działanie nie mają żadnego wpływu na ochronę gatunkową, za to narażają życie ludzi przy jednoczesnym naruszeniu dobrostanu zwierząt. M.in z tych powodów domagamy się zakazu komercyjnego rozmnażania i wykorzystywania lwów i innych drapieżników, jeśli u podstawy tych działań nie leży ochrona gatunku”

Źródła:
http://www.traveller24.com/Explore/Green/lion-whisperer-devastated-after-fatal-lion-attack-on-young-woman-20180228

https://rekordeast.co.za/162619/update-woman-mauled-death-sanctuary-famous-lion-whisperer/

 
Podobne wpisy

Pięć słoni zginęło w wodospadzie próbując ratować słoniątko
Słynny treser cyrkowy zabity przez swoje tygrysy
Niezwykła podróż lisa – 3500 km w 76 dni
Zanieczyszczenie hałasem szkodliwe dla ptaków

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.