27
kwi
2018

Moda na selfie z niedźwiedziem

Kojarzycie Nagrody Darwina? Są przyznawane gdy ktoś na własne życzenie straci życie w tak głupi sposób, że trzeba mu być wdzięcznym za wyeliminowanie swoich genów z populacji. Jeśli ktoś straci życie w owczym pędzie do lajkogennego selfie np z dzikim niedźwiedziem to jakby to nazwać? „Nagroda Lajkwina”? „Puchar Ostatecznego Lajka”? Jakieś propozycje?

Byłoby to nawet zabawne, ale niedźwiedź któremu puszczą nerwy i który zabije pozującego na jego tle człowieka zostanie zapewne odstrzelony. I to już zabawne nie jest.

cyt:
„Do tej pory były to zazwyczaj przypadkowe spotkania, po których pozostawały robione w nerwach fotki – zdarzało się jednak, że do spotkania z groźnym drapieżnikiem ludzie podchodzili bardzo niefrasobliwie.

Jako przykład podawane jest zdjęcie, na którym matka pozuje na tle niedźwiedzia trzymają na ręku dziecko, podczas gry drugie, mające kilka lat, stoi przy jej boku. Sytuacja została przywołana na Facebooku jako ilustracja nieodpowiedzialności osób, które umawiają się na planowane wycieczki w okolice niedźwiedzich gawr, żeby zrobić sobie „zdjęcie życia”. ”

https://www.antyradio.pl/Adrenalina/News/Selfie-z-niedzwiedziem-nowa-smiertelnie-niebezpieczna-polska-moda-22168

 

Podobne wpisy

Skąd wzięły się 3 lata nagonki na Poznańskie ZOO?
Zdjęcia z dzikimi zwierzetami a ich postrzeganie przez człowieka
Czy „Dumbo” propaguje cyrki?
Wabienie zwierząt żywymi gryzoniami

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.