22
mar
2019

227 ferm lwów w RPA

Słyszeliście kiedyś o lwich fermach w RPA? W przeszłości zdarzało mi się poruszać ten temat i system w placówkach tego typu polega na rozrodzie i handlu lwami, których na lwich fermach jest w RPA więcej niż na wolności.

Do ręcznego odchowu lwów wykorzystuje się nieświadomych, płacących za tę możliwość tzw „wolonturystów”, po czym lwy są sprzedawane do cyrków, prywatnych menażerii, na odstrzał przez myśliwych z zachodu (w ramach tzw. canned hunting) i „na części” do krajów azjatyckich w celu zaspokojenia popytu na odzwierzęce produkty wykorzystywane w pseudomedycynie. Link do mojej archiwalnej notki w tym temacie niżej – a tytułowym postem jest news o ostatnich kontrolach w takich miejscach.

Jak się okazuje, w RPA jest 227 (!!!) lwich ferm, a po kontroli okazało się, że 88 handluje lwami bez zezwoleń. Nie dostali jednak za to kar, a jedynie… uzyskali zezwolenia na handel. Ten skandal bulwersuje miejscowych aktywistów, niestety poza RPA mało kto zdaje sobie sprawę z istnienia „przemysłowej” hodowli lwów w tym kraju.

Nawet w Polsce znajdziemy ludzi, którzy nieświadomi zapłacili za pobyt w takich miejscach, w celu spędzenia wakacji polegających na „opiece” nad małymi lwiątkami. Jeśli kiedyś przez myśl przejdzie Ci „może wyjechać do Afryki zajmować się kotowatymi”, nie daj się wrobić w pobyt na lwiej fermie.

Anger over green light given to lion farms

(ogólnie o procederze tutaj: http://animalus.eu/wolonturystyka-w-afryce/ )

 

 

Podobne wpisy

Pięć słoni zginęło w wodospadzie próbując ratować słoniątko
Słynny treser cyrkowy zabity przez swoje tygrysy
Niezwykła podróż lisa – 3500 km w 76 dni
Zanieczyszczenie hałasem szkodliwe dla ptaków

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.